Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Wolontariat - Aktywna Warszawa (WAWA)

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: pon, 2017-11-20 11:03, ext.iprzybyla

Projekt "Wolontariat - Aktywna Warszawa (WAWA)" realizowany jest przez Stowarzyszenie "Kreatywni 50 Plus", finansowane przez Urząd m.st. Warszawy. W ramach projektu realizowane są kursy komputerowe dla średniozaawansowanych, promocja wolontariatu oraz wykłady otwarte.


W ramach projektu zrealizowano lub realizuje się:

1. Zajęcia komputerowe w formie kursów dla średniozaawansowanych, prowadzone na Bielanach, Białołęce, Targówku, Śródmieściu, Mokotowie, Pradze Południe, Wawrze. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, składająca się z osób z wieloletnim stażem w prowadzeniu zajęć komputerowych. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie NIE MA WOLNYCH MIEJSC na żadnym z kursów. Można natomiast wpisać się na listę osób oczekujacych w siedzibie Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Niecałej 2 (pokój 28) lub dzwoniąc pod nr tel. (22) 443-02-68. Nowa rekrutacja na kursy rozpocznie się w okolicy lutego/marca 2018.

2. Szkolenia dla wolontariuszy były prowadzone w siedzibie Fundacji AKAT, ul. Smolna 13, IV piętro, lok. 414.

3. Najbliższe wykłady odbędą się w siedzibie Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych przy ul. Koszykowej 86, sala 110B:

Sieci 5G i Internet rzeczy (IoT) - 8.12 (piątek), godz. 15.30
Telewizja i filmy na życzenie – VOD - 15.12 (piątek), godz. 15.30

Wykłady już zrealizowane w ramach projektu odbyły się w takich tematach jak: 
Wkręcamy seniorów w Google, Jak kupować komputer? Na co zwracać uwagę?, Bezpieczeństwo w sieci, Rozwój rozrywki elektronicznej,  Systemy operacyjne - od słowa do dotyku, Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, cz.1, Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, cz.2, Drukowanie w przestrzeni – drukarki 3D, Nowoczesny transport i informacja miejska