Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Warszawskie Dni Seniora

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czw, 2016-09-08 12:25, ext.wniziolek

Organizowany jest co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, to szczególny moment mobilizacji i działania różnego typu podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego na rzecz warszawskich seniorów.

W 2017 roku Warszawski Tydzień Seniora wydłuża się, tym samym zmieniając nazwę na Warszawskie Dni Seniora. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 22 września - 1 października 2017 r.  

Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania oferty udziału w Warszawskich Dniach Seniora. Więcej informacji: http://www.senioralna.um.warszawa.pl/aktualnosci/na-g-wnej/warszawskie-dni-seniora-2017-zg-o-wydarzenie

Dołącz do wydarzenia na FaceBooku.

Więcej informacji wkrótce.

Ma za zadanie przede wszystkim:
•    promować Warszawę jako miejsce przyjazne seniorom, otwarte na ich potrzeby, z bardzo bogatą ofertą skierowaną dla osób starszych,
•    zwiększyć wiedzę seniorów na temat oferty różnego typu podmiotów skierowanej do osób w wieku 60+,
•    pokazać pozytywny wizerunek warszawskiego seniora jako aktywnego, rozwijającego swoje pasje i zainteresowania, korzystającego z nowych technologii, chcącego wciąż uczyć się i rozwijać.
W czasie Warszawskiego Tygodnia Seniora przez cały tydzień organizowane są różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje dla seniorów – m.in. warsztaty, spotkania, wycieczki, wystawy itp. poświęcone m.in. kulturze, turystyce, zdrowiu, nowym technologiom w kilkudziesięciu miejscach na terenie Warszawy. Wiele podmiotów np. kina i teatry na czas trwania Warszawskiego Tygodnia Seniora przygotowują na ten czas specjalną ofertę dla seniorów w postaci zniżek bądź bezpłatnych biletów. Co warto podkreślić wszelkie koszty pokrywają podmioty w ramach własnych budżetów. Urząd m.st. Warszawy pełni funkcję koordynatora akcji i zajmuje się promocją wszystkich wydarzeń. W tym roku do udziału w Warszawskim Tygodniu Seniora zgłosiło się już ponad 60 różnego typu podmiotów: muzeów, bibliotek publicznych, kin, teatrów, ośrodków sportu i rekreacji, prywatnych firm itp., które przygotowały łącznie ponad 130 atrakcji dla seniorów!

Archiwum 2016: