Konkurs "Miejsce Przyjazne Seniorom" 2018

opublikowano: śr, 2017-07-19 16:14, jtabaka

Warszawska Rada Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy przy współpracy z dzielnicowymi radami seniorów serdecznie zapraszają do udziału w konkursie „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

Znasz miejsce przyjazne seniorom?  Zgłoś je do konkursu!

Organizatorami konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” są: Warszawska Rada Seniorów, dzielnicowe rady seniorów oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Ze strony Miasta konkurs realizuje Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, Zespół Realizacji Polityki Senioralnej.

Realizacja konkursu promującego instytucje zainteresowane potrzebami osób starszych - z wyłączeniem podmiotów, które statutowo podejmują działania na rzecz seniorów - jest jednym z założeń Programu „Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020”.

Głównym celem akcji jest wyróżnienie i promowanie: instytucji, przedsiębiorstw, organizacji oraz wydarzeń cyklicznych realizowanych na terenie m.st. Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych. Promujemy miejsca bez barier architektonicznych, oferujące atrakcyjne i praktyczne dla seniorów zniżki oraz ulgi. Jakość świadczonych usług (płatnych i bezpłatnych) wychodzi poza standardową komunikację z konsumentem i opiera się na zrozumieniu potrzeb osób starszych. Potencjalni laureaci to przede wszystkim miejsca, gdzie senior jest traktowany godnie, z należytym dla jego wieku szacunkiem oraz wyrozumiałością. Ważne jest aby personel był przeszkolony i poinformowany o tym jak komunikować się z seniorami. Uprzejmość i chęć rozwiazywania problemów, choćby poprzez udzielanie prawdziwych i szczegółowych informacji jest kluczowa.

Ideą konkursu jest zmienianie świadomości społeczeństwa, instytucji i biznesu poprzez promowanie pozytywnego pro-seniorskiego podejścia, poprzez wyróżnianie tych placówek, które w swojej działalności spełniają wymienione kryteria.

Zapraszamy do zapoznania sie z interaktywną mapą Miejsc Przyjaznych Seniorom, Mapa przedstawia laureatów wszystkich 3 edycji konkursu.

Harmonogram działań:

• Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są, w sekretariacie Biura Pomocy i Projektów Społecznych w Warszawie, ul. Niecała 2, do 15 września danego roku kalendarzowego (liczy się data wpływu)
  • Ocena formalna wniosków przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy oraz przekazanie wniosków do rad seniorów w dzielnicach m.st. Warszawy dokonywane jest do 15 października danego roku kalendarzowego.
  • Rozpatrzenie wniosków przez rady seniorów w dzielnicach m.st. Warszawy dokonywane jest w terminie do 30 listopada danego roku kalendarzowego.
  • Decyzja Kapituły Konkursu o przyznaniu certyfikatów zostaje podjęta w terminie do 31 grudnia danego roku kalendarzowego
  • Uroczysta gala z wręczeniem certyfikatów odbędzie się na wiosnę 2019 roku.

Zapraszamy do udziału w czwartej już edycji konkursu. Wnioski można składać do dnia 15 września 2018 roku. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Akcja skierowana jest do wszystkich instytucji, podmiotów gospodarczych i organizatorów wydarzeń (na terenie m.st. Warszawy) zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

Jeżeli chcą Państwo promować konkurs na swojej stronie lub profilu Facebook, zachecamy do zamieszczenia  krótkiego spotu reklamowego. W załacznikach znajduje się również plakat do pobrania.

Więcej informacji nt. konkursu można uzyskać w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych, ul. Niecała 2, pokój 28 lub pod telefonem 22 443 14 82 lub e-mailowo senioralna@um.warszawa.pl.

Prezentacja Laureatów konkursu z edycji w 2016 i 2017 roku.

Zdjecia z uroczystej gali wręczenia certyfikatów  laueratom konkursu z 2017 roku.

Lista laureatów z 2016 roku znajduje się TU.

Lista laureatów z 2015 roku znajduje się TU.

Laureaci 2017 prezentacja

1. 1.
    Regulamin konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom"
    (plik: Regulamin Konkursu.pdf, rozmiar pliku: 586.33 KB)