Warszawa Senioralna

Warszawa Senioralna

Późne debiuty seniorów - Pokaz Etiud

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wt, 2018-12-11 14:17, ext.kburns

Zapraszamy do podziwiania efektów pracy seniorów, którzy podczas warsztatów filmowych stworzyli etiudy.


 Dwa krótkometrażowe filmy autorstwa warszawskich seniorów będzie można zobaczyć podczas grudniowej premiery w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów .

To już siódmy raz, kiedy najstarsi mieszkańcy stolicy stanęli za kamerą. Tegoroczna edycja projektu, organizowanego przez Pracownię Filmową „Cotopaxi”, ma wymiar lokalny i odbywa się pod hasłem: „Późne debiuty na Ursynowie”. W warsztatach wzięło udział 12 seniorów z warszawskiego Ursynowa, którzy przez ostatnie miesiące pracowali w dwóch kilkuosobowych zespołach. Zadaniem każdej z grup było zrealizowanie krótkometrażowego filmu. Dzięki pomocy animatorów kultury, uczestnicy nauczyli się podstaw technicznych i poznali tajniki tworzenia filmu.

Efekty tych prac będzie można obejrzeć w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów podczas premierowego pokazu: 15 grudnia o godzinie 17:00. WSTĘP WOLNY

Seniorzy mieli całkowitą swobodę w realizacji swych produkcji. Uczestnicy w poszukiwaniu inspiracji posiłkowali się głównie własnym otoczeniem, gdyż to właśnie codzienne sprawy skupiają najwięcej emocji i refleksji. Widzowie będą mieli okazje zobaczyć filmy prezentujące różne style i tematykę. Więcej o pracy na planie i samych filmach będzie można dowiedzieć się od samych twórców podczas poczęstunku, na który zapraszamy po pokazie. Co ważne, wiek w żadnym wypadku nie stanowi przeszkody w nauce obsługi sprzętu: - Nasze warsztaty są tak przemyślane, żeby absolutnie każdy mógł nauczyć się, przynajmniej w podstawowym stopniu, realizować filmy. Nawet jeżeli uczestnicy nigdy nie mieli do czynienia z aparatami fotograficznymi czy kamerami, mogą wziąć udział w projekcie i cieszyć się ze wspólnej pracy i powstałych filmów – podsumowuje Łukasz Szewczyk trener warsztatów. 

 Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawa.

Działający od sześciu lat cykl projektów „Późne debiuty”, prowadzony przez Pracownię Filmową „Cotopaxi”, ma na celu podniesienie aktywności społecznej osób starszych, integrację między- i wewnątrzpokoleniową oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu i cyfrowemu. Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.